REGIONALNE

 

OBSERWATORIUM

 

RYNKU PRACY W ŁODZI

MAMY OKO NA ŁÓDZKI RYNEK PRACY

Używasz bardzo starej wersji przeglądarki Internet Explorer !

Aby poprawnie wyświetlić stronę zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej wersji.

Najbardziej popularne przeglądarki znajdziesz tutaj:

 

IE 8 Internet Explorer 8 Firefox Firefox
Opera Opera Safari Safari Google Chrome Google Chrome
Potencjał rynku pracy województwa łódzkiego w obszarze zielonej gospodarki

Ekologizacja gospodarki to jedno z głównych wyzwań jakie stoją przed Unią Europejską. Niniejsze eksploracyjne badanie dotyka problematyki „zielonego wzrostu”. Jego głównym efektem jest rozpoznanie działań podejmowanych w obszarze zielonej gospodarki w województwie łódzkim.  Przeprowadzony rekonesans branż i dziedzin działalności umożliwił dotarcie do zawodów i specjalności identyfikowanych z zielonymi miejscami pracy. Konsekwencją obranego kierunku poszukiwań jest nakreślenie zbioru umiejętności i kwalifikacji zawodowych, które wydają się być niezbędne dla procesu przejścia na zrównoważony ze środowiskiem naturalnym rozwój gospodarczy naszego województwa.

 

Publikacja zwarta Potencjał rynku pracy województwa łódzkiego w obszarze zielonej i srebrnej gospodarki

 
Potencjał rynku pracy województwa łódzkiego w obszarze srebrnej gospodarki

Wyzwania związane ze zjawiskiem starzenia się społeczeństwa koncentrują się na uwzględnianiu potrzeb osób starszych zarówno tych wymagających opieki jak i tych, które pozostają samodzielne i aktywnie społecznie. Prezentowane badanie pozwoliło uzupełnić obraz zapotrzebowania na pracę w województwie łódzkim w kontekście obecnej sytuacji demograficznej regionu. Zidentyfikowane zostały „białe miejsca pracy” funkcjonujące w obszarze usług opiekuńczo-medycznych dla osób starszych oraz miejsca pracy związane z usługami spełniającymi potrzeby aktywnych społecznie seniorów.

 

Publikacja zwarta Potencjał rynku pracy województwa łódzkiego w obszarze srebrnej gospodarki

 
Od biznesplanu do własnej firmy ...

„Od biznesplanu do własnej firmy – działalność inkubatorów wspierająca przedsiębiorczość mieszkańców województwa łódzkiego”

Raport przybliża zasady funkcjonowania inkubatorów  jako podmiotów wspierających przedsiębiorczość w regionie.  Uzupełnieniem opracowania jest lista instytucji działających w obszarze inkubowania nowych inicjatyw w województwie łódzkim.

Pobierz publikcję.

 
Praca nierejestrowana ...

Problem pracy nierejestrowanej, bez względu na typ gospodarki dotyczy wszystkich krajów na całym świecie. Stanowi istotny element rynku pracy również w naszym kraju. Praca w szarej strefie cieszy się ciągle sporym przyzwoleniem społecznym. Prezentowany raport pozwala określić skalę zjawiska „szarej strefy” w województwie łódzkim. Przedstawia okoliczności zaistnienia pracy nierejestrowanej na lokalnym rynku pracy co stanowi ciekawe uzupełnienie obrazu realnego zapotrzebowania na pracę w województwie łódzkim oraz tło dla opisu aktualnych problemów na lokalnym rynku pracy.
"Praca nierejestrowana - Charakterystyka zjawiska w województwie łódzkim".

 
Między pasją a pracą ...

Raport z badania „Między pasją a pracą. Studenci i kadra wyższych szkół artystycznych wobec rozwoju sektora kreatywnego w województwie łódzkim” pragniemy skierować do wszystkich tych Czytelników którzy, z własnej ciekawości bądź zawodowego obowiązku, poszukują wiedzy na temat skali wielkości oraz struktury zasobów ludzkich mogących w najbliższej przyszłości stanowić trzon naturalnego zaplecza kadrowego dla rozwoju przemysłów kreatywnych w województwie łódzkim. Szczególnie polecamy go natomiast osobom zawodowo zaangażowanym we wdrażanie rozmaitych planów i strategii mających wspomagać rozwój działalności twórczych w regionie.

 
2015

Człowiek - najlepsza inwestycja

WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W ŁODZI

UL. Wólczańska 49, 90-608 ŁÓDŹ

TEL. (42) 663 02 52

obserwatorium@wup.lodz.pl